Tangazdaság családi vállalkozás a Kalibáskő Erdei Iskola keretében
(2018-02-05)
Támogató: Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt
Pályázó: MELFA IMPEX Kft családi vállalkozás, Csíkszereda
Megítélt összeg: 4402480 HUF
A támogatással vásárolt eszközök:
- Mezőgazdasági eszközök: Traktor Kubota L4508D, 45LE, körkasza és kiskocka bálázó
- Infokommunikációs eszköz: hordozható számítógép-Dell Inspiron-5567
A fejlesztés célja:
- A tangazdaság vállalkozás fejlesztése, megszilárdítása, vonzóvá tétele (a munkatársak, régi és új ügyfelek, lehetséges ügyfelek számára), új termékek és munkahelyek létrehozása;
- A célcsoport számára a szolgáltatásokkal megfelelő lehetőséget biztosítani az önfenntartás gyakorlására, megszeretésére.
- A megfelelő körülmények, helyszínek, eszközök, mesterek és szakemberek biztosítása a képzések lebonyolítására,
- A fiatalok olyan készségeket, kompetenciákat sajátítsanak el, amelyek segítik felnőtté válásukat, szülőföldjükön a saját céljuknak és nemzetcsaládjuknak megfelelő életpályán való elindulását.
Futamidő: 2017
Turul és Holló 2017
(2017-12-15)Az interaktív, élménypedagógiát alkalmazó tevékenység sorozaton a 2016-2017-es tanévben 6 erdélyi megyéből, 51 iskolából összesen 4186 diák vett részt. Köszönjük a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt támogatását!
A Kalibáskő Erdei Iskola, gyakorló kertjének fejlesztése 2017
(2017-11-21)A csíkpálfalvi gyakorló kertet egy 50 nm korszerű vizesblokk építésével fejlesztjük, ami öltözőt, fiú-, lány mosdót, zuhanyzókat és eszköztárat tartalmaz.
A fejlesztést a BGA Alapkezelő ZRT támogatja 600000 HUF-al, amit építkezési anyagokra költöttünk.
Az építkezési munkálatokat önerőből valósítottuk meg.
Az munkálatokat saját és bérelt eszközökkel, célszerszámokkal végeztük.
Vándor magyar jurta-2016
(2016-11-10)
A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. segítségével 2016-ban honfoglaláskori női és férfi ruházattal bővült A Vándor magyar jurta projekt eszköztára. A honfoglaláskori ruhákat, kellékeket a Debreceni Nazca műhely készítette.
A bemutatott honfoglaláskori ruhák, kellékek nemes egyszerűsége, a használt színek, formák, motívumok harmóniája meglepi, pozitívan érinti meg, szemléletváltást idéz elő a résztvevőkben, így hozzájárulnak évente a több ezer magyar gyerekben egy életre felébreszteni ősiségünk iránti megismerésvágyat, hogy bátran és büszkén felvállalják identitásukat, megőrizzék, ápolják magyarságukat.